Užívejte bohatství českých lázní

Vyberte si České lázně

Hromadná poptávka

Františkovy Lázně

Františkovy Lázně

Malebné lázeňské městečko, založené v roce 1793, se nachází na západě Česka. Uchovala se zde neopakovatelná atmosféra počátku 20. století, která se odráží v éře neoklasicismu. Díky tomu je město právem považováno za jeden z nejromantičtějších koutů země. Lázně se vyznačují mírným klimatem, typickým pro podhůří, výjimečně čistým ovzduším vzdáleným hluku a shonu velkých měst. Okolní parky jsou ideálním místem pro klidné procházky za zvuků hudby doléhajících z kolonád. To vše umocňuje blahodárný účinek minerálních pramenů, které sem přivádějí množství turistů, jež chtějí zlepšit své zdraví.

Přírodní léčivé zdroje

Minerální voda uhličitá, přírodní zdroj suchého oxidu uhličitého, lokální zdroj peloidů (slatina sirnoželezitá).

Léčebné indikace

Dospělí + dorost: Nemoci oběhového ústrojí, nemoci trávicího ústrojí, nemoci z poruchy výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí, nemoci nervové, nemoci pohybového ústrojí, nemoci kožní, nemoci gynekologické, nemoci onkologické.

Volný čas

Fitnesscentra, solária, svět vody a relaxace Aquaforum, hřiště na minigolf, jamkové golfové hřiště, tenisové kurty, půjčovna kol, nordic walking, petanque, fotbalový stadion. Divadlo, muzeum, galerie, knihovna, taneční kavárny, kasino, veřejný internet. Milovníci rybaření mohou „hodit“ udičku ve speciálně vyhrazených místech v okolí města.

Výlety do okolí

Komorní hůrka: Nejmladší sopka z období čtvrtohor v České republice, vzdálená od města 2 km, kterou vědci nepřetržitě zkoumali více než 200 let, mezi jinými i J. W. Goethe. Naučná stezka s informačními tabulemi.
Národní přírodní rezervace Soos: Evropská rarita. Okružní naučná stezka s informačními panely umožňuje návštěvníkům pozorovat bahenní sopky, minerální prameny a zajímavou flóru i návštěvu muzea s expozicemi Jurský park a Ptačí svět.
Hrad Seeberg: Původně středověká románská pevnost, později přestavěná na venkovskou renesanční rezidenci. Po dlouholeté devastaci byl hrad opraven, dnes nabízí návštěvníkům sbírku nábytku z 19. století, expozici o historii života na chebském venkově na počátku 19. století a ukázky českého porcelánu.
Cheb: Jedno z nejstarších, nejvýznamnějších a stavebně nejcennějších měst v Čechách. K předním památkám patří románský hrad s Černou věží a hradní kaplí, starobylé náměstí s převážně gotickou, renesanční a barokní zástavbou a unikátním Špalíčkem.
Vyhlídka Bismark: Zrekonstruovaná kamenná rozhledna na Zelené hoře u Chebu.

Lázně Františkovy Lázně a.s.

Lázně Františkovy Lázně a.s.

Jiráskova 23/3
351 01 Františkovy Lázně

Tel: +420 359 604 504

Norma ISO

Lázeňská společnost Lázně Františkovy Lázně a.s. ctí při poskytování léčebné péče více než dvousetleté tradice, které se podařilo postupem let vypilovat k dokonalosti. Výborných výsledků v boji s různými typy onemocnění (pohybový aparát, gynekologická, onkologická a kardiovaskulární onemocnění) je dosahováno především za pomoci místních přírodních léčivých zdrojů (sirnoželezitá slatina, přírodní minerální voda léčivá a zřídelní plyn). Kapacita přes 800 lůžek v pěti lázeňských hotelech kategorie tří a čtyř hvězd nabízí dostatečný prostor pro odpočinek i relaxaci. Hosté lázeňských hotelů mají rovněž zvýhodněný vstup do Aquafora, největšího a nejkrásnějšího akvaparku českých lázní, které nabízí přes 1500 m2 vodních ploch a dalších atrakcí včetně tobogánu.

Savoy | Lázně Františkovy Lázně a.s. Savoy Metropol | Lázně Františkovy Lázně a.s. Metropol Goethe | Lázně Františkovy Lázně a.s. Goethe
Adler | Lázně Františkovy Lázně a.s. Adler Procedury_slatinny zabal | Lázně Františkovy Lázně a.s. Procedury_slatinny zabal Belvedere | Lázně Františkovy Lázně a.s. Belvedere
Zobrazit nabídku Lázně Františkovy Lázně a.s.

Františkovy Lázně AQUAFORUM a.s

Františkovy Lázně AQUAFORUM a.s

5. května 106/9
351 01 Františkovy Lázně

Tel: +420 354 206 000

Společnost Františkovy Lázně AQUAFORUM a.s. provozuje lázeňský hotel Pawlik, bazénové centrum Aquaforum a balneocentrum Císařské lázně. Tento komplex s hotelem o kapacitě cca 400 lůžek, jež je největším a nejkrásnějším akvaparkem všech českých lázní (Aquaforum) s rozlehlým léčebným oddělením (Císařské lázně), nabízí jedinečnou kombinaci kvalitní léčby, komfortního ubytování a skvělého volnočasového vyžití a relaxu. Garantovaným využíváním výlučně františkolázeňských přírodních léčivých zdrojů (sirnoželezitá slatina, přírodní minerální voda léčivá, přírodní zřídelní plyn) v dostatečném množství a nejvyšší kvalitě tato společnost navazuje na dvousetletou tradici kvalitní léčby ve Františkových Lázních.

Pawlik | Františkovy Lázně AQUAFORUM a.s Pawlik Pawlik_hotelbar | Františkovy Lázně AQUAFORUM a.s Pawlik_hotelbar Pawlik_léčba | Františkovy Lázně AQUAFORUM a.s Pawlik_léčba
Pawlik_Aquaforum  | Františkovy Lázně AQUAFORUM a.s Pawlik_Aquaforum Pawlik_Aquaforum | Františkovy Lázně AQUAFORUM a.s Pawlik_Aquaforum
Zobrazit nabídku Františkovy Lázně AQUAFORUM a.s

Monti SPA a.s.

Monti SPA a.s.

Kollárova 170
351 01 Františkovy Lázně

Tel: +420 354 205 500

Norma ISO

Hlavní budova MONTI **** je komplexním lázeňským domem s bazénem, který svým hostům nabízí individuální přístup, laskavou péči, klid, čas pro každého z nich a důraz na naprosté soukromí a kvalitu léčebných procedur.

Monti SPA - bazén | Monti SPA a.s. Monti SPA - bazén Monti SPA - vchod | Monti SPA a.s. Monti SPA - vchod Koupel | Monti SPA a.s. Koupel
Zobrazit nabídku Monti SPA a.s.

Vojenská lázeňská léčebna Františkovy Lázně

Vojenská lázeňská léčebna Františkovy Lázně

Národní 15
351 01 Františkovy Lázně

Tel: +420 354 542 981

Vojenská lázeňská léčebna je součástí Vojenských lázeňských a rekreačních zařízení (VOLAREZA). Své služby nabízí také široké veřejnosti. Lázeňský dům Kijev*** se nachází přímo uprostřed lázeňské části města v těsné blízkosti kolonády. Jeho jedinečnost spočívá v širokém spektru diagnostického i léčebného vybavení, které umožňuje speciální i komplexní léčbu řízenou specializovanými lékaři, fyzioterapeuty a dalšími zdravotnickými pracovníky.

Dvoulůžkový pokoj | Vojenská lázeňská léčebna Františkovy Lázně Dvoulůžkový pokoj Balneo provoz | Vojenská lázeňská léčebna Františkovy Lázně Balneo provoz Bazén | Vojenská lázeňská léčebna Františkovy Lázně Bazén
Masáže | Vojenská lázeňská léčebna Františkovy Lázně Masáže Sauna | Vojenská lázeňská léčebna Františkovy Lázně Sauna Solná jeskyně | Vojenská lázeňská léčebna Františkovy Lázně Solná jeskyně
Zobrazit nabídku Vojenská lázeňská léčebna Františkovy Lázně