Užívejte bohatství českých lázní

Vyberte si České lázně

Hromadná poptávka

Jáchymov

Jáchymov

Tajemné lesy, rozervaná údolí, bystré horské říčky i náhorní planiny korunované vrcholky Krušných hor zvyšují snivou krásu Jáchymova. Největší poklad je ovšem skryt v hlubokém podzemí. Odtud vyvěrají unikátní léčebné prameny, které dávají zdraví mnoha lidem. Nikde na světě nenajdete lázně s tak propracovanou a efektivní léčbou radonovou vodou jako v Jáchymově. Je založena na uznávaných metodách vyhlášené české rehabilitace, světově unikátní koncentraci radonu a individuálním přístupu zdejších lékařů. Z lázeňského centra navíc vyzařují vlídná atmosféra, pohoda a klid. Základem jáchymovské léčby chorob pohybového aparátu jsou koupele v termální minerální vodě s vysokým obsahem radonu. Ten je zdrojem měkkého alfa záření, které při celotělové a indikované aplikaci terapeutických dávek tiší bolesti, zlepšuje hybnost kloubů, prokrvení a hojení, stimuluje regenerační procesy v tkáních pohybového aparátu, harmonizuje vegetativní funkce, kladně ovlivňuje hodnoty krevního tlaku a posiluje obranyschopnost organismu.

Přírodní léčivé zdroje

Termální radonová voda – s nejvyšší koncentrací radonu na litr v republice – prameny Běhounek, Agricola, Curie a C1.

Léčebné indikace

Dospělí: nemoci oběhového ústrojí, nemoci z poruchy výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí, nemoci nervové, nemoci pohybového ústrojí, nemoci kožní, nemoci onkologické.

Volný čas

K odpočinku i zábavě slouží nové moderní AQUACENTRUM s plaveckými drahami, whirpoolem, tobogánem, dětským bazénkem i saunami. Přímo v areálu Aquacentra si navíc můžete vychutnat i veškeré lázeňské služby jako wellness masáže, solnou jeskyni, akupunkturu nebo kryokabinu. Přímo v lázeňském centru jsou v provozu tenisové kurty, fitness centrum, solárium, minigolf, půjčovna horských kol a holí na nordic walking. Mimo klasické pěší turistiky je zde velmi atraktivní i cykloturistika. V blízkosti jsou sjezdovky i trasy pro běžky. Jáchymovsko je také ideálním místem myslivosti (lázně jsou nájemci honitby). Nedaleko jsou k dispozici i špičková golfová hřiště.

Výlety do okolí

Výlet do Údolí Mlýnků: Kouzelné Údolí Mlýnků se nachází doslova pár kroků od centra lázní. Každé jaro na zdejší potůček nosí po desetiletí lázeňští hosté své vlastnoručně vyrobené mlýnky, které na malém potůčku klokotají, cinkají a soutěží o nejlepší mlýnek ze všech.
Knihovna latinské školy: Unikát, který naleznete pouze v Jáchymově. Knihovna je z roku 1624. Byla přístupna nejen žákům latinské školy, ale též lékařům, horním úředníkům a těžařům. Do dnešních dnů se zachovalo 232 knih různého charakteru, včetně 52 knih evropských prvotisků.
Špitální kostel: Nejstarší dochovaná stavba města s mnoha krásnými sochami a obrazy. Mimoto se zde také pořádají koncerty staré hudby.
Kostel sv. Jáchyma: Nejvýznačnější církevní stavba leží v horní části náměstí. Byla postavena již v 1. polovině 16. století. Jde o původně pozdně gotickou architekturu s řadou významných renesančních detailů a bohatě zdobenými vstupními portály.
Muzeum Královská mincovna: Zde naleznete vše o minci zvané tolar. Ten ve své době hýbal měnovou politikou Evropy a dal název dnešní světové měně – dolaru.
Ostrov – Posvátný okrsek: Osmý div světa – nově zrestaurovaný barokní areál bývalého piaristického kláštera se nachází hned vedle zámeckého parku, který mnozí návštěvníci považují za osmý div světa.
Klínovec: Nejvyšší hora Krušných hor, na kterou se lehce dostanete lanovkou přímo z Jáchymova. Božídarské rašeliniště: Největší přírodní rezervace v západních Čechách s cennými botanickými a faunistickými prvky. Dominuje jí Božídarský špičák, který je se svými 1115 m n. m. nejvyšší čedičovou kupou sopečného původu ve střední Evropě.
Salaš Rýžovna: Nedaleko od Božího Daru směrem na Horní Blatnou naleznete salaš s ochutnávkou krajových specialit z místních zdrojů – především sýry z ovčího a kravského mléka od dobytka, který se pase nedaleko na horských loukách.

Léčebné lázně Jáchymov a.s.

Léčebné lázně Jáchymov a.s.

T. G. Masaryka 415
362 51 Jáchymov

Tel: +420 353 833 333

Certifikát EUROSPA med©

Lázeňská společnost – první radonové lázně na světe - spravuje bývalý důl Svornost, odkud je přiváděna do lázeňských zařízení radonová voda s jedinečnými energetickými vlastnostmi. Disponuje celkovou ubytovací kapacitou 1172 lůžek. Neoklasicistní hotelový palác RADIUM PALACE patřil v roce 1912 k tomu nejlepšímu, co Evropa mohla v oblasti lázeňství nabídnout. Osobitý historický ráz této impozantní budovy citlivě zachovala jeho rekonstrukce, která jej povýšila na standard čtyřhvězdičkového hotelu. Pobyt v lázních lze v zimě spojit s lyžováním v blízkých areálech na Klínovci a Božím daru.

Lázeňské centrum Agricola | Léčebné lázně Jáchymov a.s. Lázeňské centrum Agricola Lázeňský hotel Akademik Běhounek | Léčebné lázně Jáchymov a.s. Lázeňský hotel Akademik Běhounek Lázeňský hotel Akademik Běhounek - bazén | Léčebné lázně Jáchymov a.s. Lázeňský hotel Akademik Běhounek - bazén
Lázeňský hotel Akademik Běhounek - interiér | Léčebné lázně Jáchymov a.s. Lázeňský hotel Akademik Běhounek - interiér Aquacentrum Agricola | Léčebné lázně Jáchymov a.s. Aquacentrum Agricola Jáchymov | Léčebné lázně Jáchymov a.s. Jáchymov
Zobrazit nabídku Léčebné lázně Jáchymov a.s.