Užívejte bohatství českých lázní

Vyberte si České lázně

Hromadná poptávka

Janské Lázně

Janské Lázně

Janské Lázně – město, které často bývá nazýváno svéráznou branou do nejvyšších hor České republiky Krkonoš, se nachází v nadmořské výšce 616–1299 m n. m. Každý jeho návštěvník, který preferuje aktivní odpočinek ve volné přírodě, zde najde něco pro sebe – národní park Krkonoše, lyžařská střediska a nezapomenutelná turistická místa v okolí. Horský vzduch, udivující svou čistotou a svěžestí, má blahodárný vliv na všechny, jimž není cizí sport. Lázeňské zařízení Janské Lázně se nachází uprostřed městečka Janské Lázně. Od roku 1935, po převzetí zkušeností lázní Warm Springs v USA, zde byla založena první evropská léčebna dětské obrny. Díky významnému léčivému zdroji – termálním uhličitým pramenům o teplotě 29 °C v místě vývěru – a rehabilitačním metodám se staly místem, kde se zlepšilo nebo zcela navrátilo zdraví řadě lidí po nejvážnějších onemocněních pohybového, centrálního a periferního nervového aparátu. Velkolepá secesní kolonáda v samém srdci lázní, příjemné kavárny a nespočet vycházkových tras v neobyčejně čistém horském klima – to vše ve Vás zanechá nezapomenutelné zážitky z návštěvy Janských Lázní.

Přírodní léčivé zdroje

Přírodní minerální voda termální – vlažná, klima.

Léčebné indikace

Dospělí + děti a dorost: onemocnění nervové soustavy, nemoci pohybového aparátu, dýchacího ústrojí, onkologická onemocnění, poruchy látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, dětská obezita.

Volný čas

Město Janské Lázně v zimě patří mezi nejoblíbenější lyžařská střediska v ČR, kromě mnoha běžkařských tratí, sjezdovek a vleků se pyšní největším ski resortem (Černá hora - Pec pod Sněžkou). V létě je vyhledáváno turisty a cyklisty pro nenáročné procházky po dobře značených trasách nebo náročnější túry na samotné vrcholky hor. Ve městě mimo jiné naleznete také několik půjčoven sportovního vybavení, hřiště na minigolf a Aquacentrum s bazénem a vířivkami plněnými termální minerální vodou. V areálu Aquacentra můžete kromě rehabilitačního bazénu využít finskou a parní saunu, vodní clony, podvodní sopky, protiproud, masážní a perličková lůžka a vířivky uvnitř nebo na slunečné venkovní terase s nádherným výhledem do okolní krajiny.

Výlety do okolí

Národní park Krkonoše: Přírodní rezervace chráněná státem s celou řadou populárních zábavních a lyžařských středisek.
Obří důl – Kovárna: Středověký důl, široko daleko známý už v 15. století. Od počátku 17. století až do roku 1876 se zde těžila měď a další kovy. Návštěvníci mohou zhlédnout zařízení a nástroje, s nimiž středověcí horníci těžili rudu.
Důl Jana Švermy – Žacléř: V letech 1953–1993 se zde těžila ruda. Od roku 1999 je objekt otevřen pro návštěvníky, kteří zde mohou pozorovat, jak se těžila ruda a jaké nástroje se přitom používaly.
Hostinné: Bývalý františkánský kostel, v němž se v současné době nachází expozice klasického umění, včetně některých kopií originálů, které se již nedochovaly.
Pramen řeky Úpy: Rašelinové bláto, kde má svůj počátek řeka Úpa, jedno z největších rašelinišť krkonošského rozvodí, vysokohorské louky, na nichž rostou trpasličí borovice.
Černohorské rašeliniště
Vrchol Sněžky
Barokní hospital Kuks
ZOO Safari Dvůr Králové
Hrad Pecka

Státní léčebné lázně Janské Lázně s.p. - léčebna dospělých

Státní léčebné lázně Janské Lázně s.p. -  léčebna dospělých

Náměstí Svobody 272
542 25 Janské Lázně

Tel: +420 499 860 111

Norma ISO

Janské Lázně léčí široké spektrum chorob - onemocnění nervosvalová, pohybová, onkologická a dýchací, ale současně jsou i významným rekreačním, turistickým a sportovním centrem Krkonoš v průběhu celého roku. Bezbariérově řešené hlavní lázeňské budovy Lázeňský Dům a Janský Dvůr jsou propojeny spojovací chodbou. Vnitřní řešení lázeňských domů poskytuje komfort i imobilním klientům. Lázně jsou také akreditovaným zařízením pro vzdělávání, Ministerstvem zdravotnictví ČR jim byla udělena akreditace na vzdělávání v oboru REHABILITAČNÍ A FYZIKÁLNÍ MEDICÍNA.

Lázeňské centrum | Státní léčebné lázně Janské Lázně s.p. -  léčebna dospělých Lázeňské centrum Janský Dvůr | Státní léčebné lázně Janské Lázně s.p. -  léčebna dospělých Janský Dvůr Kolonáda | Státní léčebné lázně Janské Lázně s.p. -  léčebna dospělých Kolonáda
Lázeňský Dům | Státní léčebné lázně Janské Lázně s.p. -  léčebna dospělých Lázeňský Dům Aquacentrum s minerální vodou | Státní léčebné lázně Janské Lázně s.p. -  léčebna dospělých Aquacentrum s minerální vodou Redcord cvičení | Státní léčebné lázně Janské Lázně s.p. -  léčebna dospělých Redcord cvičení
Zobrazit nabídku Státní léčebné lázně Janské Lázně s.p. - léčebna…

Státní léčebné lázně Janské Lázně s.p. - dětská léčebna Vesna

Státní léčebné lázně Janské Lázně s.p. - dětská léčebna Vesna

Horní promenáda 268
542 25 Janské Lázně

Tel: +420 499 860 604

Norma ISO

Dětská léčebna Vesna je umístěna v krásném, klidném přírodním prostředí, které propůjčuje léčebně vysloveně horský ráz. Poskytuje lázeňskou léčbu dětem a dorostu s onemocněním dýchacího ústrojí, nervovým onemocněním a onemocněním pohybového aparátu. Léčebna má 7 lůžkových oddělení podle věku dětí, dvě rehabilitační oddělení, základní a mateřskou školu. V objektu léčebny jsou poskytovány všechny složky léčebné péče. Balneoprovoz je rozdělen do dvou skupin podle věku dětí a jeho součástí je moderní termální bazén se zvedacím dnem. Bezbariérové řešení a vnitřní vybavení poskytuje komfort i imobilním dětem.

 DL VESNA pokoj | Státní léčebné lázně Janské Lázně s.p. - dětská léčebna Vesna DL VESNA pokoj Rehabilitační bazén | Státní léčebné lázně Janské Lázně s.p. - dětská léčebna Vesna Rehabilitační bazén Skupinové cvičení | Státní léčebné lázně Janské Lázně s.p. - dětská léčebna Vesna Skupinové cvičení
Zobrazit nabídku Státní léčebné lázně Janské Lázně s.p. - dětská léčebna…