Užívejte bohatství českých lázní

Vyberte si České lázně

Hromadná poptávka

Karlova Studánka

Karlova Studánka

Karlova Studánka jsou lázně s dvousetletou tradicí. Nacházejí se v pohoří Hrubý Jeseník v nadmořské výšce 800 m n. m. v malebném údolí říčky Bílá Opava. Asi 10 km od lázní se tyčí nejvyšší hora Moravy, Praděd (1491,6 m n. m.). Lázně Karlova Studánka jsou obklopeny panenskými lesy a nejčistším vzduchem ve střední Evropě. Karlova Studánka je historickým lázeňským místem, jehož počátky spadají až do 16. stol. Původní německý název Karlsbrunn byl odvozen od Karla Ludvíka, který zvítězil nad Napoleonem u Aspenu a jezdil sem na lov a odpočinek.

Přírodní léčivé zdroje

Přírodní minerální voda uhličitá, klimatické lázně, přírodní oxid uhličitý, rašelina.

Léčebné indikace

Dospělí: nemoci oběhového ústrojí, nemoci z poruchy výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí, nemoci dýchacího ústrojí, nemoci nervové, nemoci pohybového ústrojí, duševní poruchy, nemoci kožní, nemoci onkologické.

Volný čas

Okolní hornatá krajina skýtá milovníkům aktivního odpočinku ideální příležitosti pro pěší turistiku i cykloturistiku. Všem doporučujeme navštívit nejvyšší vrchol Moravy Praděd. Turisté mohou jít z Karlovy Studánky na Praděd po žluté turistické značce podél naučné stezky Vodopády Bílé Opavy. Cykloturisté mohou z Karlovy Studánky vyrazit po cyklotrase č. 6075. V zimním období je Karlova Studánka ideálním výchozím místem k lyžařskému středisku na Ovčárně.

Výlety do okolí

Praděd: Nejvyšší hora místního masivu Jeseník, televizní věž s vyhlídkou, restaurací a hotelem v pátém patře, centrum zimních sportů.
Bílá Opava: Relativně náročná turistická trasa vedoucí podél jednoho z nejmalebnějších potoků regionu – Bílé Opravy. Od jeho pramene přímo do Karlovy Studánky.

Horské lázně Karlova Studánka, s.p.

Horské lázně Karlova Studánka,  s.p.

Karlova Studánka č. p. 6
793 24 Karlova Studánka

Tel: +420 554 798 111, +420 554 798 262

Pro svoji jedinečnou polohu a léčivé klima je Karlova Studánka ideálním místem pro lázeňskou léčbu onemocnění dýchacích cest. Klimatická měření dokládají, že je zde nejčistší vzduch ve střední Evropě. Ubytování pro lázeňské hosty poskytuje 7 lázeňských léčebných domů. V budově Letních lázní vybudovaly lázně pro návštěvníky nový bazén s termální vodou teplou 32 – 34 °C a s celou řadou vodoléčebných atrakcí. Vedle bazénu je zde nevšední atrakcí také tepidarium.

Léčebný dům Libuše | Horské lázně Karlova Studánka,  s.p. Léčebný dům Libuše Léčebný dům Vlasta | Horské lázně Karlova Studánka,  s.p. Léčebný dům Vlasta Léčebný dům Libuše s parkem | Horské lázně Karlova Studánka,  s.p. Léčebný dům Libuše s parkem
Léčebný dům Bezruč | Horské lázně Karlova Studánka,  s.p. Léčebný dům Bezruč Letní lázně | Horské lázně Karlova Studánka,  s.p. Letní lázně Solná jeskyně | Horské lázně Karlova Studánka,  s.p. Solná jeskyně
Zobrazit nabídku Horské lázně Karlova Studánka, s.p.