Užívejte bohatství českých lázní

Vyberte si České lázně

Hromadná poptávka

Karlovy Vary

Karlovy Vary

Karlovy Vary – nejznámější a největší lázeňské město České republiky. Nachází se v nadmořské výšce 360–390 m n. m. Město bylo založeno v roce 1358 českým králem a římským císařem Karlem IV. Rušné ulice a kolonády jsou obklopeny tichými zalesněnými kopci, které jsou protkány sítí pěších a cyklistických stezek. Ty jsou ideálním místem na procházku v kteroukoliv roční dobu. Návštěvník se pak může kochat úchvatným pohledem na město ležící v údolí. Bohatý společenský program, různé festivaly a mezinárodní konference dělají z tohoto největšího českého lázeňského města jedno z nejpopulárnějších míst k odpočinku i pro tu nejnáročnější klientelu. Za svoji neobyčejnou popularitu také Karlovy Vary v mnohém vděčí slavné Becherovce – bylinnému likéru, často s nadsázkou nazývanému 13. pramen, minerální vodě Mattoni, karlovarským oplatkám a Moserovu křišťálu. Mezinárodní letiště, které se nachází nedaleko Karlových Varů, usnadňuje a urychluje cestování do těchto věhlasných lázní.

Přírodní léčivé zdroje

12 teplých minerálních pramenů (od 30 °C do 72 °C).

Léčebné indikace

Dospělí + děti a dorost: nemoci trávicího ústrojí, nemoci z poruchy výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí, nemoci nervové, nemoci pohybového ústrojí, nemoci onkologické.

Volný čas

V malebném okolí se nachází několik golfových hřišť. Mezi nejstarší golfové kluby v Čechách patří ten v Olšovských Vratech. K dispozici jsou návštěvníkům sály na golf, vybavené simulátory, tenisové kurty – kryté i otevřené, moderní střelnice, bazény, místa, kde je možné hrát biliár, bowling, fotbal, squash, jezdit na koni, na skateboardu nebo cvičit karate. Zkušení karlovarští průvodci provedou každého zájemce historickým centrem města a svým poutavým výkladem vás seznámí s největšími pamětihodnosti. Ve městě se konají pravidelné koncerty na kolonádách i v místních kostelech, výstavy či aukce uměleckých předmětů. Otevřeno je několik muzeí věnovaných přírodě, historii města, výrobě porcelánu a skla, dále kina, divadlo, několik diskoték, kasin a nočních klubů.

Výlety do okolí

Bečov nad Teplou: Městečko s gotickou pevností a barokním zámkem, výstava relikviáře sv. Maura.
Loket: Historické centrum města je ze třech stran obklopeno řekou Ohří, jeho dominantou je gotický hrad – pevnost z 12. století postavená za vlády Přemyslovců. V místním muzeu je také možné se seznámit s nádhernou sbírkou porcelánu.
Muzeum sklárny MOSER: výstavní místnosti popisující výrobu světoznámého skla, návštěva huti.
Vyhlídky: Diana (lanovka), věž Karla IV., Goethova vyhlídka, 120 km tras lázeňskými lesy.
Muzeum Jana Bechera: Muzeum věnované výrobě slavného likéru, prohlídka některých fází výroby nápoje.
Andělská Hora: Masivní historické rozvaliny gotického hradu, které se vypínají na vrchu skalnatého kopce, odkud je krásný výhled na nejbližší okolí.
Krásno: Bývalá osada na místě těžby cínu, jehož rozkvět byl v 16. století. Těžební věž, strojní oddělení dolu Vilhelm, expozice hornického vybavení a technologie jsou zajímavou připomínkou minulosti této důlní osady.
Krušné hory: lázně Jáchymov, lanovka na Klínovec, nejvyšší vrchol Krušných hor, Boží Dar a eho rašeliniště, Horní Blatná a Vlčí jámy.
Zámek Kynžvart, lázeňský trojúhelník: Mariánské Lázně, Františkovy Lázně.

Imperial Karlovy Vary a.s.

Imperial Karlovy Vary a.s.

U Imperiálu 7/31
360 01 Karlovy Vary

Tel: +420 353 206 300

Společnost Imperial Karlovy Vary je jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů komplexní lázeňské a wellness péče v České republice. Značnou měrou se podílí na dobrém renomé českého lázeňství. Hotely společnosti (Hotel Imperial a Spa Resort Sanssouci) poskytují tradiční karlovarskou lázeňskou léčbu založenou na využití karlovarských termominerálních pramenů a peloidů. Spojení tradiční léčby s moderní balneologií a individuálním přístupem ke každému pacientovi tak přináší pacientům maximalizaci účinku léčebných terapií. Podle oficiálních měření Správy přírodních léčivých zdrojů a kolonád je společnost již po několik let největším odběratelem termominerální karlovarské vody k léčebným účelům. Ve všech hotelech je k dispozici minerální pramen Vřídlo. Hotel Imperial je trojnásobným držitelem World Travel Awards. V každém z hotelů se nachází moderní balneoprovoz nabízející několik desítek léčebných a wellness procedur. Ubytovací kapacitu tvoří 579 pokojů (1080 lůžek) v luxusních hotelech kategorie ****.

Spa Resort Sanssouci | Imperial Karlovy Vary a.s. Spa Resort Sanssouci Hotel Imperial | Imperial Karlovy Vary a.s. Hotel Imperial Pokoj-Spa Resort Sanssouci | Imperial Karlovy Vary a.s. Pokoj-Spa Resort Sanssouci
Pokoj-Hotel Imperial | Imperial Karlovy Vary a.s. Pokoj-Hotel Imperial Bazén-Spa Resort Sanssouci | Imperial Karlovy Vary a.s. Bazén-Spa Resort Sanssouci Bazén-Hotel Imperial | Imperial Karlovy Vary a.s. Bazén-Hotel Imperial
Zobrazit nabídku Imperial Karlovy Vary a.s.

Bohemia-lázně a.s.

Bohemia-lázně a.s.

Sadová 5
360 01 Karlovy Vary

Tel: +420 352 511 111

Norma ISO

Společnost Bohemia - lázně a.s. disponuje celkovou ubytovací kapacitou 669 lůžek. Ve vlastním balneoprovozu poskytuje kromě léčebných procedur využívajících zdejší minerální vodu i celou řadu lázeňských procedur. K dispozici je hostům také perličkový bazén, rehabilitační bazén s protiproudem a sauna. Prvotřídní lázeňská léčba, kvalitní ubytování a dietní i vegetariánské stravování, to jsou znaky lázeňského pobytu v sanatoriích Kriváň - Slovan.

Hotel Slovan *** | Bohemia-lázně a.s. Hotel Slovan *** Pokoj hotelu Slovan *** | Bohemia-lázně a.s. Pokoj hotelu Slovan *** Pokoj hotelu Slovan *** | Bohemia-lázně a.s. Pokoj hotelu Slovan ***
Reflexní masáže | Bohemia-lázně a.s. Reflexní masáže Rašelinové zábaly | Bohemia-lázně a.s. Rašelinové zábaly Koupele | Bohemia-lázně a.s. Koupele
Zobrazit nabídku Bohemia-lázně a.s.

Thermal-F,a.s.

Thermal-F,a.s.

I. P. Pavlova 2001/11
360 01 Karlovy Vary

Tel: +420 359 001 111, +420 359 002 201

Certifikát EUROSPA med© Norma ISO

Lázeňský hotel Thermal **** nabízí ubytování ve 273 komfortně vybavených pokojích. Jedinečný hotelový termální bazén, který je vybudován ve skále nad městem slouží nejenom hotelovým hostům, ale je přístupný i veřejnosti. Termální bazén je 50 m dlouhý, 17 m široký a jeho hloubka se pohybuje od 1 m do 4,5 m. Od června roku 2009 poskytuje hotel Thermal **** léčebné procedury v nově otevřeném balneoprovozu.

Zobrazit nabídku Thermal-F,a.s.

Sanatorium Astoria a.s.

Sanatorium Astoria a.s.

Vřídelní 92
360 01 Karlovy Vary

Tel: +420 353 335 111

Sanatorium Astoria se nachází přímo v centru lázeňského území, naproti Mlýnské kolonádě s léčivými prameny. Poskytuje ubytování v pěti navzájem propojených lázeňských domech, které prošly rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací, s celkovou kapacitou 244 lůžek. V sanatoriu Astoria jsou poskytovány léčebné procedury využívající léčivých účinků zdejších minerálních vod i celá škála dalších lázeňských procedur.

Sanatorium Astoria z kolonády | Sanatorium Astoria a.s. Sanatorium Astoria z kolonády Atrium | Sanatorium Astoria a.s. Atrium Pokoj sanatoria Astoria | Sanatorium Astoria a.s. Pokoj sanatoria Astoria
Zobrazit nabídku Sanatorium Astoria a.s.

Lázeňská léčebna Mánes

Lázeňská léčebna Mánes

Křižíkova 13
360 01 Karlovy Vary

Tel: +420 353 334 111

Norma ISO

Lázeňská léčebna Mánes se nachází na okraji lázeňského území u lesa, nedaleko od centra města a lázeňské kolonády. Léčivé prameny jsou odtud vzdáleny pouhých 10 minut chůze. Disponuje 220 lůžky v 5 budovách, tři hlavní objekty jsou vzájemně propojeny koridorem. Lázeňskou péči poskytuje ve vlastním balneokomplexu s využitím široké nabídky léčebných procedur. Lázeňská léčebna Mánes se specializuje na komplexní a příspěvkovou lázeňskou péči pro dospělé a děti, včetně rehabilitačních a relaxačních programů a je součástí prestižní nemocnice Na Homolce.

Depandace Eden | Lázeňská léčebna Mánes Depandace Eden Pokoj hotelu Čapek *** | Lázeňská léčebna Mánes Pokoj hotelu Čapek *** Hotel Čapek *** | Lázeňská léčebna Mánes Hotel Čapek ***
Klasická masáž | Lázeňská léčebna Mánes Klasická masáž Skupinový tělocvik | Lázeňská léčebna Mánes Skupinový tělocvik Podvodní masáž | Lázeňská léčebna Mánes Podvodní masáž
Zobrazit nabídku Lázeňská léčebna Mánes

Lázeňská léčebna Mánes - dětská léčebna

Lázeňská léčebna Mánes - dětská léčebna

Křižíkova 13
360 01 Karlovy Vary

Tel: +420 353 334 111

Lázeňská léčba dětí a dorostu se zaměřuje na diabetes mellitus 1.typu, choroby trávicího traktu, poruchy metabolismu a obezitu. Dětská lázeňská léčebna se nachází v areálu Mánes v klidném prostředí lázeňských lesů nedaleko od centra Karlových Varů a součástí areálu je i Základní a mateřská škola při Lázeňské léčebně s individuální výukou. Léčení a výuku doplňuje bohatý program volnočasových aktivit. Děti jsou ubytováni v budovách Eden I a Eden II na dvoulůžkových nebo třílůžkových pokojích. Rodiče s malými dětmi jsou nejčastěji ubytovány v budově Mánes II, kde je k dispozici herna a kuchyňka.

Zobrazit nabídku Lázeňská léčebna Mánes - dětská léčebna

Vojenská lázeňská léčebna Karlovy Vary

Vojenská lázeňská léčebna Karlovy Vary

Mlýnské nábřeží 7
360 01 Karlovy Vary

Tel: +420 973 348 455, +420 973 348 456

Vojenská lázeňská léčebna je součástí Vojenských lázeňských a rekreačních zařízení (VOLAREZA). Své služby nabízí také široké veřejnosti. Je tvořena lázeňskými domy Sadový Pramen*** a Chopin**, nacházejícími se v blízkosti centra lázeňské části města, s ideální dostupností ke všem významným historickým a kulturním památkám Karlových Varů. Poskytuje léčebnou péči, zaměřenou na problematiku metabolických onemocnění, diabetes mellitus, léčbu onemocnění pohybového aparátu apod.

LD Chopin | Vojenská lázeňská léčebna Karlovy Vary LD Chopin Dvoulůžkový pokoj Chopin | Vojenská lázeňská léčebna Karlovy Vary Dvoulůžkový pokoj Chopin Dvoulůžkový pokoj LUX Sadový Pramen | Vojenská lázeňská léčebna Karlovy Vary Dvoulůžkový pokoj LUX Sadový Pramen
Perličková koupel | Vojenská lázeňská léčebna Karlovy Vary Perličková koupel Rázová vlna | Vojenská lázeňská léčebna Karlovy Vary Rázová vlna Reflexní masáž | Vojenská lázeňská léčebna Karlovy Vary Reflexní masáž
Zobrazit nabídku Vojenská lázeňská léčebna Karlovy Vary