Užívejte bohatství českých lázní

Vyberte si České lázně

Hromadná poptávka

Konstantinovy Lázně

Konstantinovy Lázně

Lázeňské městečko Konstantinovy Lázně leží severozápadně od Plzně v nadmořské výšce 520 m v ekologicky čisté lesnaté oblasti. Konstantinolázeňská minerální voda má nejvyšší obsah kysličníku uhličitého v Čechách a je velmi vhodná pro léčení nemocí oběhového systému a pohybového ústrojí. Více než dvousetletá tradice lázeňské léčby je navíc zárukou poskytování kvalitní lázeňské péče. Příroda a klidné okolí vytváří z Konstantinových Lázní ideální místo pro rodinnou dovolenou zaměřenou na pohyb v přírodě a následnou relaxaci.

Přírodní léčivé zdroje

Přírodní, studená, prostá, železnatá, hypotonická hydrogenuhličitano-sodno-hořečnatá kyselka se zvýšeným obsahem kyseliny křemičité.

Léčebné indikace

Dospělí: nemoci oběhového ústrojí, nemoci pohybového ústrojí.

Volný čas

Po cyklovýletu, Nordic Walkingu nebo pěší turistice v údolích potoků pod zříceninami hradů Gutštejn a Švamberk mohou hosté odpočívat v novém wellness centru s bazénem, vířivkami a saunami, nebo si dopřát některou z mnoha druhů masáží. Tréninkové golfové patovací koberce, půjčovna jízdních kol, Nordic Walking centrum, stoly na stolní tenis, hřiště pro pétanque a v zimních obdobích ledová plocha pro hru metaná. Fotbalové a volejbalové hřiště, tenisové kurty, hřiště na minigolf a venkovní koupaliště. V širokém okolí jsou ideální podmínky pro houbaře.

Výlety do okolí

Stříbro: Dochovaná část městských hradeb s velkolepou věží, postavenou v husitské době, a s Evropskou bránou. Františkánský klášter z 13. století, v němž jsou umístěny muzejní exponáty věnované těžbě stříbra a olova.
Bezdružice: Restaurovaný renesanční zámek. V kapli se nachází unikátní obraz na skle zobrazující narození Krista (autor J. Rybák). Exkurze – tematické vycházky: Historie těžby v okolí Stříbra, Hradišťský vrch, Šipín, údolí řeky Kosí, romantická zřícenina hradu Gutštejn, hrad Krasíkov (Švamberk), za prameny historie, Ovčí vrch a další.
Teplá: Premonstrátský klášter z 12. století, jehož nejcennější částí je knihovna, druhá největší v České republice, a románsko-gotický chrám Blahoslavení.

Léčebné lázně Konstantinovy Lázně a.s.

Léčebné lázně Konstantinovy Lázně a.s.

Plzeňská 58
349 52 Konstantinovy Lázně

Tel: +420 374 615 511, +420 374 615 512

Certifikát EUROSPA med© Norma ISO

Léčebné lázně Konstantinovy a.s., využívají deset lázeňských domů. Ubytovací kapacitu tvoří 404 lůžek (240 pokojů). Příkladem z domů je lázeňský hotel Jirásek, který nabízí rehabilitační bazén, restauraci s kavárnou a salónek; v komplexním léčebném domě Prusík se nachází hlavní balneo provoz, jídelna a kavárna. Jako novinka se od června 2010 představí nové Wellness Centrum. Hlavní léčebné metody v Konstantinových Lázních jsou založeny na využití přírodních léčivých zdrojů – minerální uhličité vody, která je z přírodní železnaté hydrogenuhličitanové sodnohořečnaté hypotonické kyselky. Konstantinovy Lázně jsou zaměřeny na prevenci, léčbu a rekonvalescenci při kardiovaskulárních chorobách. Mezi vedlejší indikace léčení patří ředevším choroby pohybového systému, výměny látkové a dýchacího ústrojí. Pestrou nabídku wellness, odpočinkových, sportovních i léčebných týdenních a víkendových pobytů nabízíme klientům všech věkových katerogií.

Lázeňský hotel Jirásek | Léčebné lázně Konstantinovy Lázně a.s. Lázeňský hotel Jirásek Lázeňský penzion Mánes | Léčebné lázně Konstantinovy Lázně a.s. Lázeňský penzion Mánes Lázeňský penzion Purkyně | Léčebné lázně Konstantinovy Lázně a.s. Lázeňský penzion Purkyně
Pitný pramen Pursík | Léčebné lázně Konstantinovy Lázně a.s. Pitný pramen Pursík Relax u bazénu | Léčebné lázně Konstantinovy Lázně a.s. Relax u bazénu Vířivé koupele | Léčebné lázně Konstantinovy Lázně a.s. Vířivé koupele
Zobrazit nabídku Léčebné lázně Konstantinovy Lázně a.s.