Užívejte bohatství českých lázní

Vyberte si České lázně

Hromadná poptávka

Lázně Bělohrad

Lázně Bělohrad

Město Lázně Bělohrad leží v široké kotlině říčky Javorky obklopené zalesněnými vrchy Kamennou hůrou, Zvičinou, Hořickým Chlumem. Jedinečnou ukázkou nejrozmanitější vegetace je nádherný park Bažantnice, jehož rašelinná jezírka dala vznik areálu místních Lázní Bělohrad. O skutečné založení lázní se zasloužila roku 1885 pruská hraběnka Anna z Asseburgu, která zde provedla první úspěšné pokusy s léčivostí místní rašeliny. Slatinná léčba, čistý horský vzduch a klidná atmosféra, to vše je zde pro úspěšné a blahodárné léčení pacientů s různými neduhy.

Přírodní léčivé zdroje

Sirnoželezitá slatinná rašelina z lokálního zdroje, minerální voda – železitá kyselka.

Léčebné indikace

Dospělí + děti a dorost: nemoci nervové, nemoci pohybového ústrojí, nemoci kožní, nemoci gynekologické, nemoci onkologické.

Volný čas

V kouzelném prostředí parku Bažantnice v blízkosti areálu lázní je možné využít ve sportovním areálu tenisové kurty, tenisovou halu, volejbalové hřiště, fotbalové hřiště, minigolfové hřiště, hřiště na petanque. Při procházce centrem města můžete navštívit památník zdejšího rodáka K. V. Raise a prohlédnout si barokní zámek z 18. století, který postavil Giovanni Santini, nebo barokní chrám Všech svatých ze 17. století. K nejoblíbenějším patří vycházka na Byšičky – návrší se hřbitovem a kostelem sv. Petra a Pavla, odkud se nabízí široký pohled do „Raisova“ kraje. Pobyt v lázních vám zpestří rovněž koncerty, taneční večery, zajímavé besedy a přednášky. V létě se navíc řada těchto produkcí koná pod širým nebem.

Výlety do okolí

Hrad Pecka: Expozice věnovaná Kryštofu Harantovi z Polžic a Bezdružic.
Český Ráj: Známá turistická oblast – skalní město Prachovské skály, Hrubá Skála, Klokočské skály a další krásy.
Jičín: Brána do Českého ráje a pohádkové město loupežníka Rumcajse.
Klenotnice v Nové Pace: Muzeum drahých kamenů, vystaveny rozsáhlé sbírky achátů, jaspisů, ametystů a křišťálů.
Hořice v Podkrkonoší: Město kamenné krásy, mnoho sochařů soudobého světového sochařství se zapsalo do krásy města plastikami v přírodní galerii na vrchu Gothard.
Les Království: Malebná vodní nádrž postavená na řece Labi v letech 1910–1919.
Zoo Dvůr Králové nad Labem: „Afrika na vlastní oči“ patří k nejznámějším a nejkrásnějším zoologickým zahradám u nás. Najdete zde největší přehlídku afrických zvířat v Evropě.
Krkonoše: Nejvyšší české hory, pro svou jedinečnost byly dokonce vyhlášeny biosférickou rezervací UNESCO.

Lázně Bělohrad a.s.

Lázně Bělohrad a.s.

Lázeňská 165
507 81 Lázně Bělohrad

Tel: +420 493 767 111, 493 767 351, 493 767 356, 493 767 443

Certifikát EUROSPA med© Norma ISO

Lázně Bělohrad získaly jako první lázně v ČR certifikát ISO 9001: 2000 a jako první lázně v Evropě certifikát kvality EUROPESPA med udělený Evropským svazem lázní. V roce 2009 zvítězily Lázně Bělohrad v soutěži Českých 100 nejlepších v kategorii Zdraví – vzdělání – humanita. Komfortní ubytování je lázeňským hostům poskytováno ve třech lázeňských hotelech a dvou dependancích. Pro spokojenost hostů je celý lázeňský areál nově bezbariérově propojen. Hosté ocení přístup personálu lázní, který svým laskavým a profesionálním chováním vytváří atmosféru klidu, pohody a důvěry.

Zobrazit nabídku Lázně Bělohrad a.s.

Lázně Bělohrad a.s. – léčebna dětí a dorostu

Lázně Bělohrad a.s. – léčebna dětí a dorostu

Lázeňská 165
507 81 Lázně Bělohrad

Tel: +420 493 767 277

Certifikát EUROSPA med© Norma ISO

Dětské oddělení lázeňské léčebny léčí děti a dorost s onemocněním pohybového aparátu od 6 do l8 let. Od 1. ledna 2008 se zde léčí také dívky s gynekologickým onemocněním ve věku 6 až 15 let. Základem lázeňské léčby je individuální léčebná tělesná výchova s použitím speciálních metodik. Jedná se o měkké a mobilizační techniky, metodiku senzomotorické stimulace, Vojtovu reflexní lokomoci, metodiku dle Schrotové, metodiku dle Mojžíšové, další facilitací metodiky, dechová cvičení, jógu, výcvik hlubokého stabilizačního systému, včetně svalstva dna pánevního a další.

Zobrazit nabídku Lázně Bělohrad a.s. – léčebna dětí a dorostu