Užívejte bohatství českých lázní

Vyberte si České lázně

Hromadná poptávka

Lázně Darkov

Lázně Darkov

Areál Lázní Darkov se nachází ve dvou lokalitách města Karviné na severovýchodě České republiky u hranic s Polskem. Komplex s názvem Rehabilitační sanatorium naleznete v městské části Hranice a druhou část Léčebnu Darkov v části Darkov. Mnohaletá tradice úspěšné a intenzivní léčby je spojená s nálezem unikátního přírodního léčivého zdroje tzv. jodobromové solanky.

Přírodní léčivé zdroje

Jodobromová solanka – jedinečná minerální voda třetihorního původu – aplikační formy: vanové a bazénové koupele, hyperthermní zábaly, inhalace.

Léčebné indikace

Nemoci pohybového ústrojí, vysoká specializace na časnou pooperační rehabilitaci kloubních náhrad; nemoci nervového ústrojí, časná neurologická rehabilitace; nemoci oběhového ústrojí; nemoci kožní – stavy po popáleninách; nemoci gynekologické.

Volný čas

Přímo v lázních naleznete pestrou nabídku kulturních programů a volnočasových aktivit. V městě Karviná máte bezpočet možností sportovního vyžití. Vyberme například tenis, squash nebo badminton, fitness centrum, plavání či bruslení v kteroukoliv roční dobu. Velkou rekonstrukcí prošel rekreační areál Loděnice s půjčovnou loděk v parku Boženy Němcové. Kromě toho jsou velmi populární tradiční zámecké prohlídky, procházky v rozlehlých parcích, které jsou zpestřeny v letní sezóně pravidelnými projížďkami historickým kočárem s koňmi, návštěvy kaváren, nakupování i adrenalinové, relaxační či tradiční balíčky zážitků. Rostoucí zájem je o návštěvu šikmého kostela, který je raritou nejenom v Česku. Novinku představuje návštěva zdejších atrakcí formou tzv. Zážitkové univerzity Karviná.

Výlety do okolí

Zámek Fryštát, Karviná:
empírový zámek - vzácná knihovna, ukázka šlechtického bydlení ve 2 okruzích, pobočka Národní galerie Praha

Kostel Sv. Petra z Alkantary, Karviná:
šikmý kostel, kterému se říká „česká Pisa“, vychýlený o 6,8 stupňů a pokleslý o 37 metrů v důsledku důlních vlivů

Archeopark Chotěbuz u Karviné:
archeologické naleziště slovanského osídlení z 8.–11. století

Těrlická přehrada:
vodní nádrž s populárními vodními sporty, místo konání soutěží ve vodním lyžování

Ostrava:
centrum zábavy s legendární Stodolní ulicí, MINIUNI, Slezskoostravský hrad

Těšínské Beskydy:
skiareál a bobová dráha Mosty u Jablunkova, Kempaland v Bukovci, prales Mionší, zábavní areál Ameryka v Jablunkově

Lázně Darkov, a.s.

Lázně Darkov, a.s.

Čsl. armády 2954/2
733 12 Karviná-Hranice

596 372 210

Rehabilitační sanatorium
Léčebna Rehabilitační sanatorium Karviná-Hranice je specializovaným pracovištěm pro balneorehabilitaci nemocí pohybových a nervových, včetně časné rehabilitace poúrazových a pooperačních stavů nebo cévních onemocnění mozku. Disponuje unikátním zařízením pro dynamickou rehabilitaci chůze v závěsu, diagnostiku a rehabilitaci některých závrativých stavů, řadou speciálních možností ošetření spasmů u neurologických pacientů nebo kompletní ergoterapií pro testování a výcvik všedních činností a obnovu soběstačnosti pacienta.

Léčebna Darkov
Celý komplex Léčebny Darkov je zasazen v překrásné a duši lahodící atmosféře majestátního lázeňského parku. Pouze 10 minut chůze parkem od Léčebny Darkov se nachází půvabné historické centrum města Karviná s úchvatným zámkem Fryštátem. V Lázních Darkov byla zavedena řada systémů kontinuálního sledování kvality léčby u konkrétních indikačních skupin.

Rehabilitační sanatorium | Lázně Darkov, a.s. Rehabilitační sanatorium RS - pokoj | Lázně Darkov, a.s. RS - pokoj RS -  jídelna | Lázně Darkov, a.s. RS - jídelna
Léčebna Darkov | Lázně Darkov, a.s. Léčebna Darkov Léčebna Darkov - pokoj | Lázně Darkov, a.s. Léčebna Darkov - pokoj Léčebna Darkov restaurace | Lázně Darkov, a.s. Léčebna Darkov restaurace
Zobrazit nabídku Lázně Darkov, a.s.