Užívejte bohatství českých lázní

Vyberte si České lázně

Hromadná poptávka

Lázně Kynžvart

Lázně Kynžvart

Malé městečko Lázně Kynžvart leží v lesnaté krajině na jihozápadním svahu Slavkovského lesa v samém cípu západních Čech. Díky své poloze – podhorská oblast s nadmořskou výškou 730 m, nad hranicí přízemních mlh, s vysokou a stálou vlhkostí vzduchu danou blízkostí smíšených lesů a vysokou sluneční intenzitou, a dále s minimálním obsahem škodlivin v ovzduší – mají Lázně Kynžvart specifické klimatické podmínky, které jsou bohatě využívány při léčbě nemocí dýchacích cest u dětí. Lázně byly založeny v polovině 19. století rodem Metternichů na základě provedeného průzkumu minerálních pramenů, peloidů a klimatických podmínek jako lázně pro léčbu rozličných indikací u dospělých pacientů. V roce 1950 se ale při rekonvalescenci dětí postižených epidemií černého kašle potvrdil nápadný léčebný efekt místních klimatických podmínek a lázně se od té doby specializují pouze na léčbu dětí – v současné době jako jediné lázeňské zařízení v ČR, které má pouze dětskou klientelu.

Přírodní léčivé zdroje

Přírodní minerální vody používané k vnější i vnitřní balneaci. Specifické klimatické podmínky.

Léčebné indikace

Dospělí + děti a dorost: nemoci oběhového ústrojí, nemoci trávicího ústrojí, nemoci z poruchy výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí, nemoci dýchacího ústrojí, nemoci nervové, nemoci pohybového ústrojí, nemoci ledvin a močových cest, duševní poruchy, nemoci kožní, nemoci onkologické.

Volný čas

V areálu léčebny se nachází krytý bazén (s technologií čištění vody ozonem), sauna, fitness – přístupné veřejnosti. Oblíbeným místem vycházek je zámek Kynžvart. Pro sportovně zaměřené návštěvníky se nabízí využití husté sítě cyklostezek a v zimě pak lyžařských běžeckých tratí.

Výlety do okolí

Zámek Kynžvart: Původní stavba z konce 17. století patřila rodině zakladatelů města rodu Metternichů. K zámku patří rozsáhlý anglický park s řadou drobných staveb. Bohaté sbírky, které nabízí interiér zámku, pocházejí z doby působení kancléře Metternicha ve funkci ministra zahraničí a později kancléře „habsburského státu“.
Přírodní rezervace Kladská: Naučná stezka kolem přírodního jezera s řadou zajímavých staveb.
Kynžvartský kámen: Součást Česko-bavorského geoparku.
Hrad Kynžvart: Zřícenina hradu založeného v první třetině 14. století.
Park miniatur v Mariánských Lázních: Miniaturní modely budov a strojů.
Smraďoch: Přírodní rezervace s řadou mofetových vývěrů plynů.

Léčebné lázně Lázně Kynžvart

Léčebné lázně Lázně Kynžvart

Lázeňská 295
354 91 Lázně Kynžvart

Tel: +420 354 672 111

Věk pacientů je 2 až 15 let (nebo ukončení základní školní docházky), u nemocí ledvin a cest močových a obezity až 19 let. Děti předškolního věku mohou absolvovat léčbu v doprovodu rodiče. U dětí školního věku je součástí léčebného pobytu i školní výuka. Poskytujeme lázeňskou léčbu dětem s nespecifickým onemocněním dýchacího ústrojí, kožním onemocněním a nemocemi ledvin a močových cest a obezity. Kapacita léčebny je 310 lůžek. Děti jsou rozděleny do 7 oddělení podle věku, některé lázeňské domy jsou určené pro děti s doprovodem. Význam lázní je dán především ideálními klimatickými podmínkami. K přírodním léčivým zdrojům Léčebných lázní Lázní Kynžvart patří také 4 minerální prameny.

Balneoprovoz | Léčebné lázně Lázně Kynžvart Balneoprovoz
Zobrazit nabídku Léčebné lázně Lázně Kynžvart