Užívejte bohatství českých lázní

Vyberte si České lázně

Hromadná poptávka

Lázně Toušeň

Lázně Toušeň

Městys Lázně Toušeň leží v krajině typické pro střední Čechy na soutoku řek Labe a Jizery. Okolí je protkáno zelenými lesy, které jsou ideálním místem k houbaření. Milovníci rybaření se mohou dostatečně nabažit své záliby v obou řekách i v toušeňských jezerech Mezi Mosty. Příjemné prostředí lázeňského parku prosyceného vůní stále zelených stromů a uklidňující atmosféra kolonády vhodně doplňují spektrum léčebných procedur sanatoria Slatinných lázní. Rovinatá krajina posetá množstvím zelených zón je ideální pro poklidné procházky pacientů s omezenou pohyblivostí.

Přírodní léčivé zdroje

Sirnoželezitá slatina z lokálního zdroje.

Léčebné indikace

Dospělí: nemoci pohybového ústrojí, nemoci onkologické.

Volný čas

Doporučujeme pěší procházky po Labské promenádě, cyklistiku, houbaření a rybaření, výlety vlakem či autobusem. Rovinatá krajina s množstvím zalesněných oblastí je nejvhodnější pro ty, kdo mají raději méně aktivní odpočinek.

Výlety do okolí

Stará Boleslav: Poutní místo s několika kostely – bazilika sv. Václava postavená na místě, kde byl zavražděn kníže Václav; barokní chrám Nanebevzetí Panny Marie proslavený poutěmi k Palladiu země České.
Brandýs nad Labem: Renesanční císařský zámek zdobený sgrafity s loveckými motivy a vyobrazením Rudolfa II.
Houštka: Lesní stadion, kde Emil Zátopek překonal osm světových rekordů.
Přerov nad Labem: Skanzen lidové polabské architektury a renesanční zámeček.
Jirny: Neoklasicistní zámek z poloviny 19. století vyzdobený malbami Josefa Navrátila.
Ostrá: Historické centrum tradičních řemesel, svérázná rezervace hrnčířství, pletení z provazů, řezby ze dřeva, výroby svíček a mnohé další. Ekologické plantáže s pěstováním bylin k výrobě kosmetiky bez chemických přísad Botanicus.

Nemocnice Na Bulovce - Slatinné lázně Toušeň

Nemocnice Na Bulovce - Slatinné lázně Toušeň

Hlavní 19
250 89 Lázně Toušeň

Tel: +420 326 992 303, +420 326 993 988

Slatinné Lázně Toušeň jsou tvořeny komplexem budov v uzavřeném lázeňském areálu s vlastním parkem přiléhajícím k budovám spolu s kolonádou. Disponují celkovou ubytovací kapacitou 80 lůžek, rozmístěných v Hlavní budově, klidném pavilonu Výsluní a dvou nových apartmánech, které uspokojí požadavky náročných klientů. Lázeňský léčebný tým dosahuje výborných výsledků při léčbě pohybových problémů, zejména artróz a Bechtěrevovy choroby.

Toušeň - hlavní vchod | Nemocnice Na Bulovce - Slatinné lázně Toušeň Toušeň - hlavní vchod Vodoléčba | Nemocnice Na Bulovce - Slatinné lázně Toušeň Vodoléčba Modřínová vana na slatinné koupele | Nemocnice Na Bulovce - Slatinné lázně Toušeň Modřínová vana na slatinné koupele
Zobrazit nabídku Nemocnice Na Bulovce - Slatinné lázně Toušeň