Užívejte bohatství českých lázní

Vyberte si České lázně

Hromadná poptávka

Poděbrady

Poděbrady

Starodávné město Poděbrady se rozkládá v úrodném údolí řeky Labe pouhých 50 km od Prahy. Zdejší lázně byly založeny už v 17. století. Poměrně nízká nadmořská výška (189 m n. m.), okolní rovinatá krajina, stabilní počasí po celý rok a prameny minerálních vod – to vše garantuje popularitu lázní u pacientů s kardiovaskulárními chorobami. Idylické poklidné okolí Poděbrad přitahuje jak pacienty sanatoria, tak milovníky procházek a cyklistických projížděk. Kromě toho, Poděbrady jsou díky své strategické poloze ideální místo pro konání nejrůznějších konferencí a kongresů.

Přírodní léčivé zdroje

Přírodní, silně mineralizovaná kyselka (pH 5,83) hydrogenuhličitano-chlorido-sodno-vápenatého typu, studená (14 °C), hypotonická se zvýšeným obsahem alkálií a koncentrací některých prvků.

Léčebné indikace

Dospělí + děti a dorost: nemoci oběhového ústrojí, nemoci z poruchy výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí, nemoci nervové, nemoci pohybového ústrojí, nemoci onkologické.

Volný čas

V Poděbradech najdete všechny podmínky pro aktivní strávení vašeho volného času: tenisové kurty, hřiště na golf i minigolf, bazén, možnosti pro surfování, jachting, volejbalová hřiště, střelnice, kuželky, jezdecký klub (možnost projížďky na koni po břehu Labe), squash, turistické i cyklistické stezky nebo výlety do Českého ráje. Pro zájemce o kulturu jsou v Poděbradech otevřeny galerie moderního umění, středověký hrad a muzeum.

Výlety do okolí

Zámek Chlumec nad Cidlinou: Barokní zámek Karlova Koruna s přilehlým parkem o rozloze 18 ha.
Kladruby nad Labem: Světově známý hřebčín specializující se na chov starých španělských a italských plemen, známých nyní jako kladrubský bělouš.
Kutná Hora: Město zapsané v seznamu UNESCO.
Poděbrady: Barokní zámek s dochovanými freskami na stěnách gotické kaple. V zámku je umístěna stálá expozice věnovaná slavnému českému králi Jiřímu z Poděbrad.
Hrubý Jeseník u Nymburka: Z hlediska architektury velmi pozoruhodná železná rozhledna, z níž se otevírá výhled na široké prostory Polabské nížiny.

Lázně Poděbrady a.s.

Lázně Poděbrady a.s.

Jiřího náměstí 39/I
290 33 Poděbrady

Tel: +420 325 606 500

Norma ISO

Největší lázeňská společnost Lázně Poděbrady, a.s., disponuje ubytovací kapacitou přes 800 lůžek určených pro léčbu a rekreaci klientů. Specialitou poděbradských lázní je Centrum časné rehabilitace, kam jsou pacienti po operaci srdce překládáni přímo z kardiochirurgické kliniky. Relaxační a wellness pobyty nabízí znovuotevřený hotel Zámeček ****.

Hotel Zámeček - vchod | Lázně Poděbrady a.s. Hotel Zámeček - vchod Hotel Zámeček - restaurace | Lázně Poděbrady a.s. Hotel Zámeček - restaurace Hotel Zámeček - pokoj | Lázně Poděbrady a.s. Hotel Zámeček - pokoj
Balneo - VacuWell | Lázně Poděbrady a.s. Balneo - VacuWell Bazén | Lázně Poděbrady a.s. Bazén Čoko masáž | Lázně Poděbrady a.s. Čoko masáž
Zobrazit nabídku Lázně Poděbrady a.s.

Léčebna Dr. L. Filipa

Léčebna Dr. L. Filipa

nám. T. G. Masaryka 482/II
290 33 Poděbrady

Tel: +420 325 613 965, 325 621 666

Norma ISO

Dětská léčebna Dr. L. Filipa poskytuje dětem i dorostu lázeňskou léčbu hrazenou zdravotními pojišťovnami i pobyty pro samoplátce.

Zobrazit nabídku Léčebna Dr. L. Filipa

Lázně FELICITAS s.r.o.

Lázně FELICITAS s.r.o.

Nám. T. G. Masaryka 1437/III
290 01 Poděbrady

Tel: +420 325 605 200, 800 409 109

Norma ISO

Lázeňská společnost provozuje v Poděbradech Spa Hotel Felicitas ****. Jde o moderní čtyřhvězdičkový hotel, který se nachází naproti centrální fontáně přímo v srdci lázeňského města Poděbrady. Hotel nabízí nejen kvalitní ubytování, restauraci s kavárnou a letní terasou, kongresové prostory pro firemní klientelu, ale hlavně mnoho lázeňských, wellness a balneorehabilitačních služeb. Součástí hotelu je i oblíbený bazén s whirlpoolem. Odpočinek a relax zažijete ve wellness centru, které kromě sauny, páry, fitness, kosmetiky a kadeřnictví nabízí také spoustu zážitkových masáží a luxusních tělových ošetření Thalgo. Opravdový gastronomický zážitek zažijete v naší designové restauraci s kavárnou a letní terasou. V balneorehabilitačním centru jsou pod odborným lékařským dozorem poskytovány procedury zaměřené na léčbu srdce a oběhového ústrojí, pohybového aparátu a diabetes.
Pro stálé hosty hotelu Orfeus, který se též nachází v Poděbradech, máme speciální nabídku na pobyty 2014 ve Spa Hotelu Felicitas – více info na www.spahotelfelicitas.cz.

Pokoj  | Lázně FELICITAS s.r.o. Pokoj Restaurace | Lázně FELICITAS s.r.o. Restaurace Bazén s vířivkou  | Lázně FELICITAS s.r.o. Bazén s vířivkou
Vířivka | Lázně FELICITAS s.r.o. Vířivka Barevná koupel | Lázně FELICITAS s.r.o. Barevná koupel
Zobrazit nabídku Lázně FELICITAS s.r.o.