Užívejte bohatství českých lázní

Vyberte si České lázně

Hromadná poptávka

Slatinice

Slatinice

První zprávy o Slatinicích pochází z 13.století z doby vlády Přemyslovců; lázně byly založeny v 17.století a první zmínky o slatinické léčivé vodě jsou již z roku 1580 od proslulého moravského lékaře Tomáše Jordána z Klausenburka. Mezi dominantní objekty obce patří barokní kostel s farou, budova lázní, škola a sokolovna, mlýn a "Lichtenšteinský dvůr", dnes využívaný obecním úřadem. Nově zrekonstruované budovy lázní ve stylu krajinářské architektury mají příjemnou až rodinnou atmosféru. Po celý rok zde probíhají společenské, kulturní i sportovní akce. Slatinice tak nabízejí aktivní využití volného času nejen lázeňským hostům, ale i široké veřejnosti.

Přírodní léčivé zdroje

Minerální prameny přírodní sirné vody s hypotonickým obsahem sirovodíku a řadou dalších zdraví prospěšných prvků. Kvalita dnešních lázeňských zdrojů je zabezpečena čerpáním přítoků sirné minerální vody z napjaté akumulace podzemní vody o teplotě 35-38°.

Léčebné indikace

Dospělí: nemoci oběhového ústrojí, nemoci nervové, nemoci pohybového ústrojí, nemoci kožní, nemoci onkologické.

Volný čas

Atraktivní programy plně vykrývají sportovní, společensko-umělecké a vzdělávací aktivity pro hosty i veřejnost. V letošním roce se mohou všichni opět těšit na tradiční slavnosti lázní Slatinice, na které se sjíždějí návštěvníci z dalekého okolí, dále na otevření lázeňské sezóny, žehnání pramenů, hodové slavnosti a tradiční závody automobilových veteránů. Stojí zato využít také něco z nabídky kulturního týdenního programu, který je pravidelně připravován. Na své si přijdou návštěvníci všech věkových kategorii, kteří mají na výběr z bohaté nabídky: od vycházek po okolí s průvodcem a zájezdy, přes taneční večery, ukázky ručních prací, besedy, vystoupení tanečních skupin, módní přehlídky, grilování, až po posezení s kosmetičkou. Na přání je možno zajistit stolní tenis, venkovní šachy, pétanque, aquagymnastiku, zapůjčení kol nebo holí na Nordic Walking. Nově do lázní můžete přijet i s vaším čtyřnohým členem rodiny. Pro domácí mazlíčky jsou připraveny vybrané pokoje v lázeňském domě Hanačka a Penzionu Majorka.

Výlety do okolí

Zámek Náměšť na Hané - byl vybudován v 18. století v nejmodernějším stylu raně klasicistního baroka.
Muzeum kočárů v Čechách pod Kosířem - v samotném muzeu lze shlédnout na padesát kočárů a saní, expozici luceren a mnoho zajímavostí kolem těchto dopravních prostředků minulosti.
Přírodní park Velký Kosíř - zalesněný plochý kopec Velkého Kosíře s novou rozhlednou. Prochází jím naučné stezky Velký Kosíř a Mánesova stezka.
Černá věž v Drahanovicích - je ojedinělou památkou stavební činnosti nižší šlechty na Střední Moravě.
ZOO Olomouc - v pavilonech a venkovních klecích dnes ZOO pečuje o téměř 300 živočišných druhů.
Svatý Kopeček u Olomouce - nejvýznamnější dominantou tohoto místa je barokní chrám Navštívení Panny Marie.
Javoříčské jeskyně - rozsáhlý jeskynní systém je výjimečný nejen svými rozměry, ale i mohutností a bohatostí krápníkové výzdoby.
Hrad Bouzov - státní hrad Bouzov je jeden z nejkrásnějších hradů na Moravě.

Lázně Slatinice a.s.

Lázně Slatinice a.s.

Slatinice č. 29
PSČ: 783 42

+420 585 944 599

Lázně Slatinice jsou rodinné lázně s dlouholetou tradicí, které se nacházejí 12 km od Olomouce. K léčbě je využíván přírodní léčivý pramen s obsahem sirovodíku. Každému klientovi je podle aktuálního zdravotního stavu sestaven individuální léčebný plán, tak aby účinky léčby byly co nejefektivnější. Klienti přijíždějí na komplexní a příspěvkovou lázeňskou péči hrazenou z prostředků zdravotních pojišťoven. Připraveny jsou i pobyty pro širokou veřejnost. Je možno si vybrat z pestré nabídky speciálních léčebných nebo relaxačních programů. Zdravotnický personál poskytne odbornou péči v moderně vybaveném zařízení. Na špičkové úrovni je poskytována péče v oblasti rehabilitace. V Odborném léčebném ústavu rehabilitačním jsou léčeni pacienti po totálních endoprotézách, po těžkých úrazech, po operacích páteře nebo s revmatologickými a neurologickými onemocněními. Lázně Slatinice nabízejí ubytování ve dvoulůžkových, jednolůžkových pokojích či rodinných apartmánech v lázeňských domech Mánes, Hanačka a nově zrekonstruovaném domě Balnea s moderním balneoprovozem a bazénem. Pro klienty, kteří mají rádi soukromí, je připraven také nově otevřený Penzion Majorka.

Cvičení v bazénu | Lázně Slatinice a.s. Cvičení v bazénu Vonná masáž | Lázně Slatinice a.s. Vonná masáž LD Balnea | Lázně Slatinice a.s. LD Balnea
Pokoj LD Balnea | Lázně Slatinice a.s. Pokoj LD Balnea Penzion Majorka | Lázně Slatinice a.s. Penzion Majorka Vniřní areál | Lázně Slatinice a.s. Vniřní areál
Zobrazit nabídku Lázně Slatinice a.s.