Užívejte bohatství českých lázní

Vyberte si České lázně

Hromadná poptávka

Teplice

Teplice

Lázně Teplice jsou nejstarší lázně ve střední Evropě s téměř dvoutisíciletou tradicí lázeňství. Nacházejí se na severu Čech v podhůří Krušných hor. Počátky historie samotného města Teplice jsou spojeny s léčivými prameny, které byly známy již před dvěma tisíci lety. Tuto skutečnost dokládají archeologické nálezy římských mincí v Pravřídle a nálezy keltských mincí a šperků z počátku našeho letopočtu v Obřím prameni u Duchcova. V 18. a 19. století byly Teplice nazývány Malou Paříží či Salonem Evropy, jehož nejvýznamnějšími návštěvníky byli car Petr I., švédský král Gustav IV., pruský král Bedřich Vilém III., Ludwig van Beethoven, Johann Wolfgang Goethe, Richard Wagner, Frederick Chopin a Franz Liszt. V současné době jsou Lázně Teplice v Čechách špičkovým lázeňským zařízením disponujícím komplexem diagnostických a léčebných možností i stravovacích a ubytovacích služeb vysoké úrovně.

Přírodní léčivé zdroje

Přírodní minerální voda teplá až horká, přírodní minerální voda hydrogenuhličitano-sírano-sodného typu.

Léčebné indikace

Dospělí + děti a dorost: nemoci z poruchy výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí, nemoci nervové, nemoci pohybového ústrojí, nemoci onkologické.

Volný čas

Rozhodněte se pro návštěvu Krušnohorského divadla, Domu kultury nebo Lázeňského domu Beethoven, kde jsou pořádány pravidelné koncerty Severočeské filharmonie, hudební festivaly, promenádní koncerty a divadelní představení. Vaším cílem výletů a procházek mohou být rozsáhlé parky s fontánami, hvězdárna, planetárium, botanická zahrada, zřícenina hradu Doubravka nad městem a další. K relaxaci slouží Aquacentrum s termální vodou a venkovním sluněním. Pro milovníky koupání a vodních sportů je ideální lom Barbora, v jehož sousedství bylo vybudováno golfové hřiště. Po celý rok je možné hrát tenis a squash. V zimních měsících mohou zájemci o lyžování využít upravené běžecké a sjezdové tratě v Krušných horách.

Výlety do okolí

Duchcov: Zámek, ve kterém strávil poslední roky svého života známý dobyvatel ženských srdcí, spisovatel a milovník dobrodružství Giacomo Casanova. Známý dvůr zdobí nádherné sochy Matyáše Bernarda Brauna.
Dubí: Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie, postavený v roce 1906 v benátském stylu podle projektu italského architekta Pietra Biagilia, je jediná stavba svého druhu ve střední Evropě.
Bílina: Archeologické vykopávky – opevnění z doby Přemyslovců.
Chlumec: Památník, postavený v roce 1913 na památku vítězství spojenců rusko-česko-rakouských vojsk nad Napoleonem v bitvě, která se odehrála v srpnu 1813 nedaleko od tohoto zámečku.
Zámek Teplice: Na nádvoří mohou návštěvníci vidět základ baziliky starověkého kláštera a románského sklepa. Zámek byl postaven v období obrození a později doplněn některými prvky baroka a neoklasiky.

Lázně Teplice v Čechách a.s.

Lázně Teplice v Čechách a.s.

Mlýnská 253
415 38 Teplice v Čechách

Tel: +420 417 977 444

Norma ISO

Lázně Teplice v Čechách patří v Evropě k lázním s nejdelší, více než 2000letou tradicí. Jako jediné lázně na světě disponují termální minerální vodou hydrogenuhličitano-sírano-sodného typu s bohatým obsahem minerálů a příměsí radonu, teplota 41°C. Nabízíme léčbu, rehabilitaci a prevenci onemocnění pohybového aparátu kloubů, páteře, bolestí zad a souvisejících bolestí hlavy. Pečlivě sledujeme účinky naší léčby. Výsledky posuzují lékaři i subjektivně hodnotí samotní hosté, kteří na sobě pociťují zlepšení v 95,7 % případů. Lékaři dokonce konstatují pozitivní změnu zdravotního stavu u 96,1 % hostů. Ubytovací kapacitu tvoří 679 lůžek v hotelech kategorie 4* , 3* a depandancích. Špičková péče a všechny služby pod jednou střechou jsou poskytovány ve třech lázeňských domech: Císařské lázně, Lázeňský dům Beethoven, Kamenné lázně. Pestrá nabídka krátkodobých relaxačních i dlouhodobých léčebných pobytů uspokojí hosty toužící po odpočinku, léčení, ale i nevšedním zážitku.

Kamenné lázně *** letecký pohled | Lázně Teplice v Čechách a.s. Kamenné lázně *** letecký pohled Lázeňský dům Beethoven *** letecký pohled | Lázně Teplice v Čechách a.s. Lázeňský dům Beethoven *** letecký pohled Císařské lázně **** letecký pohled | Lázně Teplice v Čechách a.s. Císařské lázně **** letecký pohled
Lázeňský dům Beethoven *** termální bazén | Lázně Teplice v Čechách a.s. Lázeňský dům Beethoven *** termální bazén Masáže | Lázně Teplice v Čechách a.s. Masáže Masáž lávovými kameny v Orient SPA Center | Lázně Teplice v Čechách a.s. Masáž lávovými kameny v Orient SPA Center
Zobrazit nabídku Lázně Teplice v Čechách a.s.

Lázně Teplice v Čechách, a.s. – Dětská léčebna Nové lázně

Lázně Teplice v Čechách, a.s. – Dětská léčebna Nové lázně

Mlýnská 253
415 38 Teplice v Čechách

Tel: +420 417 977 703

Dětská léčebna Nové lázně je specializované zařízení na léčbu dětí od 3 měsíců až do 18 let věku. Zaměřuje se na léčení všech druhů onemocnění pohybového aparátu a nervové soustavy. Hlavním zdrojem léčby je termální minerální voda z pramene Pravřídlo s výrazným myorelaxačním účinkem v kombinaci s účinnou a kvalifikovanou rehabilitací. V roce 2013 a 2014 proběhla rozsáhlá rekonstrukce interiéru, byla nově vybavena herna, vybudován další výtah, nové cvičebny, hydromasážních van atd. Léčebna se nachází v klidném prostředí šanovského parku.
Léčba probíhá za přímé účasti klinických specialistů oboru neurologie, pediatrie, ortopedie, psychologie, logopedie; zařízení úzce spolupracuje s Klinikou CLT (Císařské lázně, Teplice) s možností konzultace i případného provedení výkonu. Je zde i přímá spolupráce s Ústavem chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou (korektní diagnostika a ošetření deformit včetně časné a specifické rehabilitace pooperačních stavů).

primář: MUDr. Jan Novotný
vedoucí rehabilitace: Petra Lohniská

Bobathova metoda | Lázně Teplice v Čechách, a.s. – Dětská léčebna Nové lázně Bobathova metoda Ergoterapie | Lázně Teplice v Čechách, a.s. – Dětská léčebna Nové lázně Ergoterapie Reflexní synergetická terapie | Lázně Teplice v Čechách, a.s. – Dětská léčebna Nové lázně Reflexní synergetická terapie
Vojta | Lázně Teplice v Čechách, a.s. – Dětská léčebna Nové lázně Vojta Vana | Lázně Teplice v Čechách, a.s. – Dětská léčebna Nové lázně Vana Bazén | Lázně Teplice v Čechách, a.s. – Dětská léčebna Nové lázně Bazén
Zobrazit nabídku Lázně Teplice v Čechách, a.s. – Dětská léčebna Nové…

Vojenská lázeňská léčebna Teplice

Vojenská lázeňská léčebna Teplice

Svatopluka Čecha 2
415 01 Teplice

417 537 440

Vojenská lázeňská léčebna je součástí Vojenských lázeňských a rekreačních zařízení (VOLAREZA). Své služby nabízí také široké veřejnosti. Lázeňský dům Judita*** se nachází v klidné lázeňské čtvrti v blízkosti rozlehlého lázeňského parku. Poskytuje na vysoké úrovni léčbu chorob pohybového aparátu, periferního nervového systému a periferních cév.

Dvoulůžkový pokoj | Vojenská lázeňská léčebna Teplice Dvoulůžkový pokoj Balneoprovoz | Vojenská lázeňská léčebna Teplice Balneoprovoz Bazén s termální vodou | Vojenská lázeňská léčebna Teplice Bazén s termální vodou
Masáže | Vojenská lázeňská léčebna Teplice Masáže Reflexní masáž plosky nohy | Vojenská lázeňská léčebna Teplice Reflexní masáž plosky nohy Rehabilitační cvičení | Vojenská lázeňská léčebna Teplice Rehabilitační cvičení
Zobrazit nabídku Vojenská lázeňská léčebna Teplice