Užívejte bohatství českých lázní

Vyberte si České lázně

Hromadná poptávka

Velichovky

Velichovky

Podkrkonošská obec Velichovky, známá svými lázněmi, se nachází 20 km od Hradce Králové, přezdívaného Salon republiky, 5 km od Jaroměře s historickou pevností Josefov, 12 km od barokního Hospitalu Kuks a 15 km od vyhlášené ZOO s Africkým safari, ve Dvoře Králové nad Labem. První zmínka o obci Velichovky se datuje do roku 1389. Lázeňská tradice započala v roce 1897. Předcházel jí objev doktora Kutíka, který ve svém sanatoriu v Hořičkách úspěšným aplikováním velichovské křídové slatiny objevil její léčivé účinky. Velichovské panství tehdy vlastnily dvě sestry, baronka Berta Bess - Chrostin a baronka Gabriela Spens - Boden. Doktor Kutík se svým přítelem hrabětem Harrachem přesvědčil baronky, aby zde vybudovaly léčebné zařízení. V roce 1897 byla zahájena výstavba lázní, o rok později proběhla první lázeňská sezona. Lázeňští hosté se v klidnému prostředí, čistém ovzduší, obklopeni množstvím udržované zeleně cítí během svého pobytu příjemně, což napomáhá celkové účinnosti léčby.

Přírodní léčivé zdroje

Kombinace křídové slatinné zeminy, která se mísí s vodami z místních pramenů, bohatými na uhličitan vápenatý a železo.

Léčebné indikace

Dospělí: nemoci pohybového ústrojí, nemoci nervové.

Volný čas

Lázeňští hosté mají během svého pobytu možnost využití široké škály volnočasových aktivit. Ke kulturnímu programu lázní neodmyslitelně patří živá hudba k tanci a poslechu, odborné přednášky cestovatelů, výlety za okolními památkami, ruské kuželky, pétanque apod. Hosté si mohou vypůjčit knihy z lázeňské knihovny a zahrát si společenské hry. Nesmíme zapomenout ani na rozsáhlý park, který láká k příjemným procházkám. Sportovní vyžití - tenis, squash, bowling, venkovní plavecký bazén a zapůjčení kol nabízí náš partnerský hotelový komplex K -Triumf, který je vzdálený cca 700 m od lázní. Nachází se tam také wellness. Objednat si lze vířivku, páru, Kneippův chodník a masáže. Golfoví nadšenci mohou využít areál Nová Amerika Golf Resort. Od lázní je vzdálený přibližně 8 kilometrů.

Výlety do okolí

Pevnost Josefov - pevnostní město z 18. století, které je považováno za evropský unikát.
Hospital Kuks - nabízí prohlídku nejen historické expozice. Můžete navštívit i barokní lékárnu z roku 1743, kostel, zahradu a hraběcí hrobku. Tradice turistických prohlídek zde začala již za časů hraběte F. A. Šporka.
ZOO Dvůr Králové nad Labem - možnost prohlídky pěší, Safari busem či průjezdu Safari vlastním vozem.
Přehrada Les Království – je spojením technického řešení s estetickou stránkou stavby. Často bývá nazývána pohádkovou přehradou.
Krkonoše – možnost návštěvy středisek Pec pod Sněžkou a Špindlerův Mlýn, jakož i Krkonošského národního parku, který je nejstarším zařízením svého druhu v České republice.
Babiččino údolí - krajina Babiččina údolí a zámek Ratibořice, známé z díla Boženy Němcové, lákají k návštěvě po celý rok.
Zámek Náchod - státní zámek s výběhem medvědů.
Zámek Opočno - státní zámek s pestrou nabídkou prohlídkových okruhů. Za návštěvu stojí zámecký park, který tvoří architektonicky vyvážený celek mistrně zasazený do údolí Zlatého potoka.
Adršpašsko - teplické skály – skalní město na severu východních Čech fascinuje turisty, napříč všemi věkovými generacemi, již od 18. století.
Chlum - památník a muzeum bitvy z r. 1866 u Hradce Králové.
Obří akvárium Hradec Králové - největší sladkovodní akvárium v České republice.
Hrádek u Nechanic - zámek, v jehož prostorách se natáčely dvě oblíbené české pohádky - Anička s lískovými oříšky a Princ a Večernice. Filmaři si zdejší areál vybrali i pro natáčení filmů Tmavomodrý svět a Andělská tvář.

Lázně 1897, s.r.o.

Lázně 1897, s.r.o.

Lázně 100
552 11 Velichovky

Tel: +420 491 889 111

Norma ISO

Dnešní moderní lázeňské zařízení, s více jak stoletou tradicí, se specializuje především na léčbu a rehabilitaci klientů s onemocněním pohybového aparátu, pacientů po úrazech a po operacích kostí a kloubů, včetně kloubních náhrad. Dále pak léčbu nervových onemocnění (dle platného indikačního seznamu).

Hlavní lázeňská budova | Lázně 1897, s.r.o. Hlavní lázeňská budova Perličková koupel | Lázně 1897, s.r.o. Perličková koupel Skupinové cvičení v bazénu | Lázně 1897, s.r.o. Skupinové cvičení v bazénu
Společenský dům | Lázně 1897, s.r.o. Společenský dům
Zobrazit nabídku Lázně 1897, s.r.o.