Užívejte bohatství českých lázní

Vyberte si České lázně

Hromadná poptávka

Vráž

Vráž

Lázně Vráž leží 10 km od královského města Písku v krásném prostředí lesnaté krajiny v údolí řeky Otavy. Základem pro poskytování lázeňské péče se stala budova zámku postaveného v roce 1875 v novogotickém slohu českým šlechtickým rodem Lobkowiczů, který zde měl až do roku 1926 svou letní rezidenci. Zámek a přistavěné léčebné a ubytovací pavilony jsou obklopeny zelení, které dominují anglický park a les, což návštěvníkům lázní poskytuje dostatečné soukromí a klid. Lázně jsou tvořeny třemi budovami, které jsou vzájemně propojeny a tvoří jednotný celek. Pacienti mají všechny aktivity – stravování, léčbu i ubytování „pod jednou střechou“ a vše snadno dostupné. Zámek i anglický park jsou kulturní památkou, a to významně napomáhá k zachování původního krajinného rázu a nedotčenosti území před necitlivými zásahy lidské činnosti při rozvoji krajiny.

Přírodní léčivé zdroje

Jako přírodní léčivý zdroj se využívá peloid z PLZ Jezero. Ložisko peloidu se nachází nedaleko lázeňského místa a jedná se o rašelinu přechodovou prostou, která je z balneotechnického hlediska vhodná pro přípravu kvalitních zábalových směsí.

Léčebné indikace

Dospělí: nemoci nervové, nemoci pohybového ústrojí, nemoci onkologické.

Volný čas

Pro volný čas jsou k dispozici vnitřní i venkovní bazén, sauna, solárium, půjčovna kol, tenisové kurty, kuželník v parku, fitness, stolní tenis, kosmetika, pedikúra, manikúra, kadeřník a wifi připojení zdarma. V zámecké kapli se pravidelně pořádají koncertní vystoupení.

Výlety do okolí

Okolními rozsáhlými lesy, které navazují na zámecký park a lázeňský areál, vede mnoho vycházkových okruhů a cyklostezek. V blízkém okolí lázní můžete navštívit celou řadu významných památek; kostel sv. Jakuba Většího v Čížové, kostel Novorozené Panny Marie v obci Kostelec nad Vltavou, Varvažov, mufloní oboru v obci Dědovice, tvrz Kestřany. Nejunikátnější a nejcennější památkou vrážského okolí je Kamenný most přes řeku Otavu v Písku, nejstarší dochovaný most v Čechách. Nejvyhledávanějšími pamětihodnostmi jsou zámek Orlík ze 13. století, přestavěný v novogotickém slohu, a gotický hrad Zvíkov. Další zajímavá místa stojící za návštěvu jsou např. Milevsko, Český Krumlov, Týn nad Vltavou, Putim, Bernartice, Albrechtice nad Vltavou, Holašovice, Strakonice, Chýnovská jeskyně, Bechyňský, Žďákovský a Podolský most, rezervace V Obouch, Kladovský viklan.

Lázně Hotel Vráž s.r.o.

Lázně Hotel Vráž s.r.o.

Vráž 1
398 32 Stará Vráž

Tel: +420 382 737 111

Tři hlavní, bezbariérově propojené lázeňské budovy (novogotický zámek, Jubilejní a Léčebný pavilon) s celkovou ubytovací kapacitou 161 lůžek provozuje společnost LÁZNĚ HOTEL VRÁŽ s.r.o., která je nestátním zdravotnickým zařízením. Lázeňští hosté mají ubytování, stravování i léčbu „pod jednou střechou“ a vše snadno dostupné. Lázně se specializují na léčení nervových onemocnění, poruch pohybového aparátu, revmatických chorob, poúrazových a pooperačních stavů. V nabídce lázní nechybí také krátkodobé relaxační programy (víkendové nebo týdenní) k regeneraci těla i duše.

 | Lázně Hotel Vráž s.r.o.  | Lázně Hotel Vráž s.r.o.  | Lázně Hotel Vráž s.r.o.
 | Lázně Hotel Vráž s.r.o.  | Lázně Hotel Vráž s.r.o.  | Lázně Hotel Vráž s.r.o.
Zobrazit nabídku Lázně Hotel Vráž s.r.o.